Skocz do zawartości

Fukcjonalny kałamrz/butelka atramentu


Polecane posty

Dodam jeszcze, że miałem toto w Sailorze, Platinum i chyba czymś jeszcze. Wszystkie z kałamarzy osunąłem, bo tankowanie grubszych piór z dłuższymi stalówkami było przez te wkładki bardzo utrudnione. Podobne opinie ktoś tu jeszcze na forum wyrażał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było 60 ml, prawda? Bo seria Dutch Masters to butelki 120 ml, a więc jeszcze dłuższa szyjka.
Miałem te atramenty polecić, ale pomyślałem, że: trudno dostępne, z wysyłką drogie i nie każdy będzie chciał kupić dla samej butelczyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tom_ek napisał:

To było 60 ml, prawda? Bo seria Dutch Masters to butelki 120 ml, a więc jeszcze dłuższa szyjka.

Tak, raczej okolica 60 ml. Genialna konstrukcja, rozwiązała u mnie problem z tankowaniem największych piór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam..., borykacie się z problemem który w Pure Pens został zmyślnie rozwiązany za jedyne dwa funciaki (+przesyłka, ale jakieś koszty poboczne są nieuniknione😵‍💫😂), ale wtedy napełniacie pióra jak koneser profesjonalista, nikt nie powie (nie odważy się😡), że skąpicie i trudzicie się papraniem zwykłą strzykawką 😄😃😂, jak jakiś....

Dnia 13.07.2022 o 11:25, Klerk napisał:

Zaciekawiony nowymi atramentowymi zakupami@tom_ek  w Pure Pens, zajrzałem na stronkę

pure-pens-small-logo_ab3f09a9-f706-40fe-

Kliknąłem  Pens/ Best Sellers i na samym topie (8 pozycja na 3407 produktów) zobaczyłem:

ink-syringe-5ml-794854_460x.jpg?v=162255

  Ink Syringe  £2.08

   Ink syringes are the perfect instrument to use to fill a fountain pen that doesn't take ink cartridges. 

Co jest powodem, że jedne atramenty są tanie a inne drogie nie mam pojęcia😀, ale wiem dla czego(?) strzykawka kupiona w renomowanym sklepie zaszczycona jest taką nobilitacją, podczas gdy w aptece kosztuje 25gr, igła 20gr. Ale w sumie zadowolony jestem z tego odkrycia, mianowicie gdy jeszcze raz napotkam dyskusję o niecelowości używania strzykawek w praktyce pióromaniaka, odeślę wprost do:

pure-pens-small-logo_ab3f09a9-f706-40fe-

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Klerk napisał:

że skąpicie i trudzicie się papraniem zwykłą strzykawką 😄😃😂, jak jakiś....

Och, czyli po prostu moja strzykawka z apteki jest zła! ;)

A na serio - w piórze z konwerterem staram się unikać napełniania go strzykawką, stąd ten post.

Akkerman kusi mnie od dawna

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Stalówkowy_Potworek napisał:
1 godzinę temu, Klerk napisał:

że skąpicie i trudzicie się papraniem zwykłą strzykawką 😄😃😂, jak jakiś....

Och, czyli po prostu moja strzykawka z apteki jest zła! ;)

Ważne, że w tym "full pro" zestawie igła jest czerwona. To wiecie, żartów nie ma...

Dnia 29.07.2024 o 15:00, Stalówkowy_Potworek napisał:

...nie równa się konieczności zabawy w pielęgniarkę?

- ja tam lubię :) 
Ach, bym zrobił fotkę mojej szuflady ze strzykawkami z igłami, każda podpisana do jakiego atramentu, ale chwilowo na wakacjach mazowieckie kury karmię i mam ze sobą tylko cztery ulubione pióra :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zmija napisał:

Ach, bym zrobił fotkę mojej szuflady ze strzykawkami z igłami, każda podpisana do jakiego atramentu, ale chwilowo na wakacjach mazowieckie kury karmię i mam ze sobą tylko cztery ulubione pióra :) 

Podziwiam skrupulatność, ja mam dwie strzykawki - jedną do mycia, drugą do napełniania i ją płuczę po każdej zmianie atramentu. Ale naboi nie lubię ogólnie, bo są jakieś... mało klimatyczne? ;) No i dopóki niczym nie zastąpię mojego złamanego kaweco w wersji plastikowej, to nie mam za bardzo przestrzeni na zmiany - nie chce mi się wyrabiać szyjki konwertera w al sporcie, a pelikana przecież nie nabiję nabojem. A propos listy chciejstw, to coraz bardziej się miotam między zbieraniem na kolejnego kaweco (polubiłam te maleństwa, a piston filler jest bardzo wysoko na liście, ino postanowiłam, że czekam na promocję ;)) a navhalurem - ale wiem, że gdyby wybór padł na navhalura, to bym miała nadal jedno pióro do zadań specjalnych - navhalury to jednak plasticzki (fajna waga i wykonanie, ale jednak trochę "szklane" - delikatne) i bałabym się je nosić w kieszeni/torebce/plecaku... Hm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...