Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

To chyba Diamine robi ten atrament, nalepiając na swoją charakterystyczną butelkę etykietkę Conway Stewart'a.

Zainwestowałeś? Wydałeś dwa razy więcej za atrament produkowany przez Diamine z powodu zmiany etykietki.. :P

http://images10.foto...ac8f557afe0.jpg

zdrówka

Oj tam, jednorazowo. :) Ale już widzę że było warto. Duofold, który na Quinku pisał mi na ciemno-szaro z atramentem Conwaya daje czerń typu Kongo. :) Poza tym nie wiem czy atrament dla Conwaya ma taki sam skład chemiczny co zwykły czarny Diamine. W końcu produkują dziesiątki kolorów i odcieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dotarł do mnie królewski niebieski camela. faktycznie, kapsel kiepski, nawet na bączka z saletry i cukru się nie nada, bo pękł na gwincie. na szczęście miałem w aptece nakrętki o średnicy 28mm, to od razu sobie wymieniłem.

podoba mnie się i kolor (w porównaniu z niebieskoczarnym wodnikiem) i zapach. taki sosnowy. pachnie jak zwycięstwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blau Permanent trochę mnie rozczarował, określiłbym go jako słaby.

A ja od paru dobrych dnia mam na pokładzie inkausty Imć Nicponia. Kolosalne wrażenie robi na mnie sepia, zakochałem się w fiolecie. Tyle zdążyłem maznąć po papierze. Może w weekend mi się uda coś na większą skalę. Na razie jestem pod wrażeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ann_gd - widze ze sie nie ograniczasz z zakupami;) Jestem ciekaw czy tobie ten Blau Permanent tez wyjdzie taki blady.

ja wiem, że on taki wyjdzie, wiedziałam to już, odkąd @Long Tom dał mi popróbować i pochwalił go przy kaligrafii i zaciągnęłam wtedy strzykawkę nawet. nie przeszkadza mi to, że nie jest bardzo intensywny ale za to niebieściutki, taki po prostu, bez zafioleceń i zazielenień żadnych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamówiłem Visconti Sepia i Burgundy - moje pierwsze w życiu atramenty w kolorze brązu i czerwieni. Mam już Black i Blue, które bardzo mi się podobają, stąd decyzja, żeby wypróbować kolejne odcienie :)

Gratulacje :) Jestem ciekaw jak kolory będą przedstawiały się na żywo. Nie miałem okazji zapoznać się ani z jednym, ani z drugim atramentem firmy Visconti. Blue sobie bardzo chwalę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :) Jestem ciekaw jak kolory będą przedstawiały się na żywo. Nie miałem okazji zapoznać się ani z jednym, ani z drugim atramentem firmy Visconti. Blue sobie bardzo chwalę.

Jak atramenty do mnie dotrą to postaram się zrobić mały test i wrzucić skany i zdjęcia :)

Zdradzisz gdzie się zaopatrzyłeś?

Zamówiłem je w sklepie SCRYBA: http://sklep-scryba.pl/visconti-atrament-kaamarzu-p-993278.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły do mnie oba zakupione atramenty. Pierwsze wrażenia? Bardzo pozytywne. Na zwykłym papierze ksero średniej jakości oba piszą gładko, nie strzępią, nie przebijają, wysychają po paru sekundach i mają nasycone kolory - im dłużej schną tym kolor jest ciemniejszy. Burgundy ma kolor czerwonego wina, a Sepia - sepii ;) ale dość ciemnej (przyjemny w odbiorze brąz). Z dokładniejszą oceną i recenzją wstrzymam się jeszcze kilka dni. Chcę też poczekać aż zrobi się ładniejsza pogoda za oknem do robienia zdjęć przy naturalnym świetle (teraz jest zbyt ciemno).

Edytowano przez piotrsajnog
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nabyłem Sheaffera Skrip Blue Black. Napełniłem Defendera i trochę mnie rozczarował ten atrament, wyszedł dosyć blady. W Pelikanie ujdzie, jednak w starym piórze Zenith przerobionym na stuba 1.5mm wygląda najlepiej. Nie polecam do suchych stalówek. Co myślicie o dodaniu trochę czarnego żeby był bardziej wyrazisty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nabyłem Sheaffera Skrip Blue Black. Napełniłem Defendera i trochę mnie rozczarował ten atrament, wyszedł dosyć blady. W Pelikanie ujdzie, jednak w starym piórze Zenith przerobionym na stuba 1.5mm wygląda najlepiej. Nie polecam do suchych stalówek. Co myślicie o dodaniu trochę czarnego żeby był bardziej wyrazisty?

Ja do swojego dolalem odrobine wódki, przeplyw sie poprawil a przy okazji kolor stal sie bardziej niebieski;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...