Skocz do zawartości

Temat miesiąca: Stare i bardzo stare


ArielN

Polecane posty

Adamon rzucił na kolana :)

Ja się pochwalę swoimi zaledwie dwoma starowinkami. Pierwsze to maczanka z końca XIX wieku:

gallery_2551_82_366877.jpg

 

 

Drugie pióro to Amerykanin Harris&Co, nieznana mi firma, chociaż pióra zakraplaczowe w takim kształcie były dość popularne na przełomie wieków XIX i XX, prawie bliźniacze modele produkował Parker i Aikin-Lambert:

gallery_2551_82_231431.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie pióro to Amerykanin Harris&Co, nieznana mi firma, chociaż pióra zakraplaczowe w takim kształcie były dość popularne na przełomie wieków XIX i XX, prawie bliźniacze modele produkował Parker i Aikin-Lambert:

gallery_2551_82_231431.jpg

 

Ciekawe pióro Aoirghe. Gratulacje :).

 

Oto, co wiem na temat firmy (mam nadzieję, że informacje okażą się pomocne): J. Harris & Co. to nowojorska spółka Jacoba i Emanuela Harrisów, która produkowała przybory piśmiennicze od około drugiej dekady XX w. do początku lat 50. Z czasem przekształciła się w Majestic Pen Company. Najczęściej można spotkać ołówki wytworzone przez J. Harris & Co. Charakterystyczne, odważne kolory. Moja krótka przygoda z tą spółka zaczęła się od niebiesko-białego ołówka, który przyjechał jako jeden z wielu dodatków w paczce piór kupionej w Stanach Zjednoczonych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rzutem na taśmę w temacie starych i bardzo starych piór przedstawiam (od góry, na pierwszym zdjęciu):

  1. Sheaffer Balance Standard datowany ca 1929/30
  2. Sheaffer Balance Long datowany ca 1929/30
  3. Osmia 884 datowana na lata 1951/54

 

DSCN1572_zpsddd0fe2b.jpg

 

DSCN1576_zps52239929.jpg

 

DSCN1579_zps6256d8f0.jpg

 

Piórka ‘stare ale jare’, a pisze się nimi znakomicie :)

 

DSCN1583_zps9f97b2a6.jpg

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...