Skocz do zawartości

Pomógłby mi ktoś w doborze pióra?


Polecane posty

Witam serdecznie, czy byłby ktoś w stanie pomoc dobrać dla mnie pióro? albo zestaw długopis plus pióro? tak do 600zl, mam 23 lata ale może być klasyczne, nie musi być na luzie:) 

dzięki i pozdrawiam,

P.S. wg mnie najlepiej by to byl parker lub waterman, chociaż wole parkera:) ale jak macie inne propozycje to proszę bardzo:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Exception jest ładne, ale moim zdaniem - za drogie, jak na pióro na naboje/konwerter.  Mnie nie powala, nawet pomimo ponoć świetnej stalki (nie próbowałem, nie wiem). W tej cenie można już mieć klasycznego Pelikana z wyższej półki (mówimy tu o M600/M800 lub nawet M101N Lizard). 

 

Charleston'a miałem i - w mojej ocenie - to jedno z lepszych piór, jakimi pisałem. Wygląd ciekawy, stalówka świetna. Do dorwania na Alledrogo za ok. 500 złych. Nie wiem, czy to aby nie jedno z najtańszych piór ze złotą (tak, złotą!) stalówką. Przy takiej kwocie da się przeżyć konwerter/naboje.

 

Premier - bawiłem się egzemplarzem @Uczeń_Czarnoksiężnika. Całym czarnym. Wygląda zabójczo, jest ciężkie, masywne, ale dobrze leży w dłoni. Zdecydowanie sprawia wrażenie solidnego. Stalówka - świetna, mokra. Zatankowane było czarnym atramentem. Wrażenie - piorunujące. Dobre pióro, choć dla mnie ciut zbyt industrialny design.

 

Duofold - wrażenia jak wyżej, tyle że to bardziej mój styl. Miałem okazję próbować się z wersją Centennial - największą. Było dla mnie ciut za duże, ale pisało się nim wyśmienicie. Kreska też obfita (jak to w Parkerze), ale równa i bez niemiłych niespodzianek. W kwocie ok. 1000 zł dostaniesz bez problemu nówkę sztukę w rozmiarze International (średniej wielkości), która mi osobiście wydaje się optymalna i do codziennej pracy i do składania podpisów. Odpuść sobie od razu wersję Demi (najmniejszą) - ponoć nie da się w niej stosować konwertera. A pióro za ok. 1000 zł na naboje to - jak dla mnie - aberracja.

 

Exception Slim - jest sporo mniejszy od standardowego Exception'a. Zdecydowanie nie kupuj go tylko na podstawie zdjęć w necie, bo się możesz srodze rozczarować. Idź do sklepu i pomacaj oba. Miałem w łapach Slim'a i dla mnie był jakby...mały taki. Ale ja nie lubię piór "slim", papierosów "slim" i garniturów "slim fit". Także, ten...;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akszugor ma rację. w przeciwnym razie kupisz teraz cos innego, a za jakiś czas będziesz zmuszony i tak kupić Exception.

 

Coś w tym jest. Myśli będą powracały do pióra, które spodobało się na początku. Zarówno Premier jak i Exception to świetne pióra, które równie świetnie piszą. Oba duże, oba ciężkie. Pod wrażeniami nilfeina z kontaktu z Premierem się oczywiście podpisuje. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówione :D exception slim rodowane złoto :D

 

:) Exception to ogólnie duże pióra, nawet w wersji slim. To normalne, Ideal lub Night&Day waży mniej więcej 55-56 gramów. Jak porównać to do Pelikana M800 czy Duofolda ważących mniej więcej 28 to różnica jest znacząca. :) Generalnie jednak, miałem w rękach obie wersje rozmiarowe Exception, slim czy normalne, stalówki w obu są świetne, w zasadzie pisały identycznie świetnie. :)

 

Gratuluję zakupu. Daj znać jak wrażenia użytkowe, gdy pióro już do Ciebie trafi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprzedzam: przepraszam za brak polskich znakow, 

pioro jest piekne,takie jak chcialem, drozsze, luksusowe, ale nie dajace o sobie znac, klasyczne, proste i bez zoltego zlota krzyczacego "jestem dziany" :D rodowane zloto w kolorze bieli a raczej srebra jest przepiekne, pioro wymiarowo i ciezarowo idealne.

Dzieki za rady;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...