Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Dzisiaj doszedł mi Parker Vector Stalowy- wiem, że dla większość forumowiczów jest to zakup którym nie należałoby się chwalić,

@rosyann moje córki piszą vectorami i są bardzo zadowolone, a ja z nimi. :) Wg. mnie Parker Vector jest troszkę jak kałasznikow, na którego może nasypać piach, albo zalać woda, a i tak będzie strzelał podczas gdy inne 'hamerykanskie gunny' wymiękają. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@rosyann moje córki piszą vectorami i są bardzo zadowolone, a ja z nimi. :) Wg. mnie Parker Vector jest troszkę jak kałasznikow, na którego może nasypać piach, albo zalać woda, a i tak będzie strzelał podczas gdy inne 'hamerykanskie gunny' wymiękają. :D

Fajne porównanie :), nie ma to jak radziecka myśl techniczna : p. Jak mówiłem jestem zadowolony, chociaż zazwyczaj piszę Parkerkiem IM który jest troszkę bardziej masywny i inaczej leży w łapie, to powoli się przyzwyczajam do lekkiego i chyba troszkę kobiecego pióra jakim jest Vector. Wydaje mi sie ze będzie godnie spełniał rolę roboczego woła na studiach i gdzies na wyjazdach :)

Lubi się zacinać? ;)

Nie doświadczyłem : p Zatankowałem brązowym Watermanem i fajniutko pisze :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspomniałam, że czekam na taniochy moje, szkolne piórka ze mniej niż jeden najniższej wartości papierowy kupon NBP to coś, co mnie rozczula :) Manuscript x2

leciutkie, zakręcane, co chyba rzadkość wśród piór dla dzieci? plastikowe do bólu, bez kuleczki ale ze skrzydełkami (nawet nieźle piszą)

pod jednym spływaniem jest "7", pod drugim "2", ale piszą tak samo.

imgp9987.jpg

20130523212531.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze pióro Vintage: Pioneer z lat trzydziestych (wg sprzedawcy). Kupiłem go trochę pod wpływem impulsu - aukcja się kończyła i nikt go nie chciał, więc przygarnąłem :D. Odwdzięcza się pisząc bardzo gładko i precyzyjnie. Czy ktoś może wie coś o tej firmie?

pioneer_02.jpgpioneer_01.jpg

Edytowano przez piurek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze pióro Vintage: Pioneer z lat trzydziestych (wg sprzedawcy). Kupiłem go trochę pod wpływem impulsu - aukcja się kończyła i nikt go nie chciał, więc przygarnąłem :D. Odwdzięcza się pisząc bardzo gładko i precyzyjnie. Czy ktoś może wie coś o tej firmie?

pioneer_02.jpgpioneer_01.jpg

Bardzo ładne, dobrze że znalazło dom :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zamówiłam piórko Noodler's Ahab, które ma podobno fleksującą stalówkę i czekam z niecierpliwością czy uda mi się pisać, tak jak widziałam na niektórych filmikach prezentujących możliwości tegoż pióra.

Poczekamy, zobaczymy :) Idzie z jueseju więc uzbrajam się w cierpliwość ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 maja napisałem.

Kupiłem angielskiego Duofolda w czerwonym kolorze. Nie wiem tylko, czy to Demi, czy Standard.

........................

Dziś już wiadomo - Standard.

Czyli mam już komplet - siedem rozmiarów tego modelu pióra w kolorze czerwonym.

3c1323b7ded9af9b.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł do mnie zakupiony w weekend Parker Sonnet Czerwona Laka GT. Bardzo przyjemnie wyglądające pióro. Kolor w rzeczywistości nie odbiega od zdjęć reklamowych w sklepach internetowych - żywa czerwień połączona ze złotem. Pióro zaczęło pisać bez problemu od pierwszego napełnienia. Wyraźnie czuć inny komfort pisania stalówką stalową pozłacaną od tej wykonanej z litego złota w Sonnetach serii Premium, ale i tak nie jest źle :)

Parker Sonnet Czerwona Laka GT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No uległem, uległem i kupiłem MB 149. Wszedłem w 'zaklęte rewiry snobizmu' :P, a obiecywałem sobie, że go nie kupię i nawet zbierałem na co innego, ale cóż uległem urokowi tego pióra i jego legendzie. „Ło matko!” straciłem cnotę, jak to boli (finansowo) i jakie jest przyjemne zarazem (hehe). ;) Nienawidzę dyskusji na tym forum bo rozbudzają apetyty i emocje i uwielbiam dyskusje na tym forum bo rozbudzają apetyty i emocje. :gaah: Zdjęć na razie nie załączam bo od tego pęka Internet. Mam i ja moje "mąblą". :D Od dziś dieta piórowa, e... na jakiś czas.

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle kupiłam, ile dostałam w prezencie zestaw pióro+długopis Regal William :) Recenzję postaram się napisać jutro - na razie cieszę się z nowego mieszkańca mojego piórnika :D

regal03.jpg?w=610

Lubię te pióra, a w szczególności stalówki oraz relację jakości do ceny. Jestem ciekaw, czy będziesz zadowolona ze swojego egzemplarza. Czekam z niecierpliwością na recenzję. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem (przynajmniej dzisiaj) ale po długim czasie udało mi się odnaleźć zaginionego w trakcie przeprowadzki Watermana Hemisphere. Niebieski, ze złotymi wykończeniami, wyposażony w stalową, złoconą (warstwa złocenia już się trochę zużyła) stalówkę w rozmiarze F. Pióro trafiło w moje ręce kilkanaście lat temu i całkiem dobrze spisywało się w końcowych latach studiów. Z tym większym rozczarowaniem doświadczam więc teraz przerywania w trakcie pisania. Na pewno wcześniej tak się nie zachowywało bo notując na wykładach byłoby to irytujące nie do wytrzymania. Po odnalezieniu pióro dokładnie wymyłem i wypłukałem a potem wysuszyłem więc pozostają mi jeszcze tylko eksperymenty z atramentem - na razie próbowałem z marketowym nabojem, może na Waterman Encre Bleu piórku pójdzie lepiej.

IMAG0676-1_600.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny niebieski kolorek.

Wrzuć sekcję (w pozycji pionowej stalówką w dół) na 24 godziny do kieliszka z wodą z kropelką Ludwika, potem długo płucz.

Przekonasz się jak "dokładnie umyłeś".

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...