Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Nowy nabytek.

Chińczyk, ale całkiem ładny i porządnie zrobiony, a na dodatek całkiem dobrze się nim pisze.

Baoer 181

u69.JPG
CraCzy nie przypomina wam jednego z Watermanów.

Jeszcze kilka pstryków.

http://img197.imageshack.us/img197/8303/e34n.JPG

http://img30.imageshack.us/img30/8873/jvp3.JPG

http://img29.imageshack.us/img29/5006/43rm.jpg

Edytowano przez Yaner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nowy nabytek.

Chińczyk, ale całkiem ładny i porządnie zrobiony, a na dodatek całkiem dobrze się nim pisze.

Baoer 181

Posiadam, jest ciężki jak hantle mojego męża. I skuwka spada z korpusu podczas pisania, ale rzeczywiście pisze niezgorzej. Inspiracja klipsem Watermana też zwróciła moją uwagę. Właściwie to dlatego go kupiłam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wynalazek. Czy można bezpośrednio z niego napełniać inne pióra niż eyedroppery?

Przede wszystkim. Zakraplacz jest do napełniania kałamarza. Potem pióro wtyka sie w cylinder - jest tam stożkowa gumowa uszczelka - odwraca się do góry nogami i wciąga atrament we w pióro.

Edytowano przez tsyrawe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemnie wygląda, pokaż jak się tym pisze jak dojdzie :).

Doszedł, ale nie miałem siły się nim zająć ponieważ niedomagałem przez ostatni tydzień. Aż do teraz.

To chyba mój pierwszy OM, chyba, gdyż mam podejrzenia co do pewnego niebieskiego Watermana Ideala. Chociaż tamten to nawet może być OB.

 

Wrażenie w pewnej chwili nie najlepsze. Gdzie ta jedwabista posuwistość Pelikana?! Poczułem, jak dotychczas twarda opoka pod moimi nogami zamienia się w plastelinę. Ideały powinny pozostać niewzruszone.

 

Jednakowoż po zmianie kąta wokół osi pióra, czyli przekręcenie zalatki tak, aby pisała nieco bokiem,  wszystko wróciło na swoje miejsce. Sunie gładko i coraz bardziej lubię tę linię, którą oemka zostawia.

 

M250-script.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny Pelikanek. Jak wrażenia z pisania nim?

Jak na pióro za kilkanaście złotych całkiem przyjemnie. Lepiej niż Parker IM :P Dobrze spisywał się na zajęciach. Ale dziecku do szkoły bym go raczej nie kupił - o ile skuwka jest całkiem fajna tak samo pióro wykonano z kiepskiego plastiku i nie dziwi mnie, że przy dłuższej eksploatacji może pękać.

 

Rittel szkoda że nie czytałeś jakieś parę stron wcześniej mojego wpisu, ostrzegałem przed tymi piórami !

Nie zamierzam używać go jak dziecko w szkole podstawowej ani jako swoje jedyne pióro, więc myślę że jakoś z nim przeżyję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja prawie na żywo. Czlowiek siedzi sobie spokojnie w pracy, a tu mu stosowne służby (kurierskie) przynoszą paczuszkę z Indii. Właśnie przed 30 minutami. 

FPR Triviani, bakelitowe (właśnie z powodu mojej słabości do bakelitu zostało zakupione). Kawał pióra, ale lekkiego pióra.. Niczego sobie Nie wygląda źle. Konwerterek nie wzbudzający jednak zaufania - zobaczymy.

 

Pisze dosyć gładko. Na szczęście kupiłem atrament w czasie lunchu, więc było w czym stalówkę zamoczyć.

 

Triviani1.jpg

 

Triviani2.jpg

 

Triviani3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...