Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

U mnie Mikołaj oszalał i zostawił pod choinką takie coś:

f1a88b6a606f4f21ab9e143c74500180.jpg

Mam nadzieję że się nie pomylił i renifery nie przyjadą za kilka dni żeby go zabrać  :mellow:

 

Jakby coś to mu powiedz, że kto daje i zabiera ten…  ;)

 

Ale Mikołaj miał gest nie ma co piękna sztuka... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałam dumną właścicielką pióra marki Singer. Ktoś w ogóle słyszał o takiej firmie? (w kontekście piór a nie maszyn do szycia) Bo nawet w googlu nie znalazłam nic na ten temat. Uwagę zwraca klips w kształcie głowy węża. Pióro jest przedwojenne raczej.

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/gallery/album/49-singer/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały OT:

Dziś sprawdziłem cena Mojego watermana w stacjonarnym sklepie. Szok Cena wyższa o 105 zł !!! Piszę o tym samym modelu.

Mój był kupowany na allle...o.

Ale żeby nie było: widziałem też sheaffer gift 100 niebieski. Ten kosztował w porównaniu do najtańśzej ofery na alle...o tylko o 10 zł.

O Expertach czy innych hemsipherach nie wspomnę, ceny grubo ponad 100 zł wyższe niż alle...o

Dla Pana Q: urbany i IM też były w cenie, 30-50 drożej niż na alle...o :)

Edytowano przez endru098
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phi, kontakt z Pelikanami jest taki, że można odlecieć :P

 

No widzisz,… mnie to kupa… śniegu przygniotła :P , a odlot się nie udał mimo, że pierwszym "porządnym" piórem właśnie pelikan był i do dnia dzisiejszego sentyment do pelikanów mam... :)

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jedno wychodzi - i to i to niemiecki ptasior, tyle z dwóch różnych stron, jeden od dzioba, drugi od...kupy :P

 

No tak czyli jeden i ten sam przewód tylko końce "protiw pałożne"…  ;) i jak dla mnie to ot skojarzenie jest całkiem Ok zwłaszcza jak sobie przypomnę najlepszą kawę… ;) (a na pewno najdroższą…)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dzisiaj, ale poprzedniej nocy siedziałem w pracy i z nudów kliknąłem na coś takiego, jak na zdjęciach. Spodobały mi się w tym piórze paski, takie jak mają stare Parkery; przez moment wydawało mi się też, że na stalówce jest strzałka parkerowska, ale jednak to nie jest "ten" kształt Parkera. Co w takim razie kupiłem?

(zdjęcia pochodzą z aukcji)

 

 

1.jpg?screen

 

 

3.jpg?screen

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś pióro z systemem napełniania typu lever filler, prawdopodobnie z celuloidu, podobne do Parkera.

Stalówka była kiedyś złocona, lecz pozłoty już niewiele zostało.

Nie widać klipsa, a po samej stalówce trudno rozpoznać markę. Mnóstwo firm robiło takie pióra, choćby Centropen, czy Osmia z tych bardziej znanych.

Jeżeli nie nie będzie na piórze imprintu producenta, to ciężko będzie określić jego pochodzenie.

Fajne  :)

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...