Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Potrzebne było mi pióro do ćwiczeń kaligraficznych. Moj Rotring jest za długi, niewygodny w transporcie. Dzisiaj przyszedł Italix Originalis "Yolk". Żółteczko, Nasadka okazała sie mieć małe pęknięcie, ale szybka wymina imejli ze sprzedawcą rozwiązała problem, Nowa nasadka plus korpus (na wszelki wypadek) już są w drodze do mnie. Na razie odłożyłem konwerter i wetknąłem gdzie trzeba Royal Blue Mąblą. Dobrze pisze. Wesołe żóltko.

 

Italix%20Originalis%20Yolk.jpg

 

yolk%201.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne było mi pióro do ćwiczeń kaligraficznych. Moj Rotring jest za długi, niewygodny w transporcie. Dzisiaj przyszedł Italix Originalis "Yolk". Żółteczko, Nasadka okazała sie mieć małe pęknięcie, ale szybka wymina imejli ze sprzedawcą rozwiązała problem, Nowa nasadka plus korpus (na wszelki wypadek) już są w drodze do mnie. Na razie odłożyłem konwerter i wetknąłem gdzie trzeba Royal Blue Mąblą. Dobrze pisze. Wesołe żóltko.

 

Italix%20Originalis%20Yolk.jpg

 

yolk%201.jpg

Fajne pióro. Ładny arament i świetna kaligrafia. Kórcze wszystko mi się tu podoba :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i kupiłem... TWSBI Diamond 580 Gold Black... ze stalówką M...

 

2014 01 07 14.24.11

2014 01 07 14.25.24

2014 01 07 14.26.43

 

wygląda bardzo dobrze,... :) w dłoni leży dość tako,... :mellow:  a pisze jako tako... :(

i sam nie wiem co mu dolega, że ma problemy z utrzymaniem grubości linii i podawania atramentu... tak, tak płukałem... i to wielokrotnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko wonieje czymś niemiłym, ale aby wyczuć to pod nosem trzeba trzymać lub wręcz nim dłubać… 

 

A kolor jak plastik z recyclingu… ogólnie w dotyku sprawia wrażenie strasznego badziewia… no i przy flexowaniu leje dość mocno...

 

Także chyba wyląduje w szufladzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kolor wybrałeś (bo są też żarówiaste neony, hehe) :)

żadne neony, tylko na przykład kalifornijskie turtle.

 

 

 

Lekko wonieje czymś niemiłym, ale aby wyczuć to pod nosem trzeba trzymać lub wręcz nim dłubać… 

 

A kolor jak plastik z recyclingu… ogólnie w dotyku sprawia wrażenie strasznego badziewia… no i przy flexowaniu leje dość mocno...

 

Także chyba wyląduje w szufladzie...

lekko? mój śmierdolił jak wymiociny z cebulą i zasmażką. ale już po tyglu w skórzanym piórniku, zapaszek się ulotnił i teraz wonieje wiśniami. poważnie.

co do lania, to nie ma bata, musisz organoleptycznie ustawić stalówkę względem spływaka, spływak względem stalówki i oba te elementy względem osadki. dzięki temu możesz mieć pióro mokre, suche, lejące lub przerywające. mam w planach recenzję Konrada, to opiszę pobieżnie. zresztą chyba jeden z kolegów pisał już na forum, jak ustawić Konrada.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...