Skocz do zawartości

Co to za rosyjskie pióro (ok.1954)?


martini

Polecane posty

Ja przestałem sie dziwić, bo tak wygląda 90 % ofert sprzedaży piór wiecznych i innych tego typu przedmiotów. Ludzie się na tym nie znają i nie chcą znać, ba! nawet nie chcą zaczerpnąć podstawowych informacji o rzeczy, która jest przedmiotem sprzedaży. Wrzucają to co sami uważają za najważniejsze - czyli ważne żeby potwierdzić oryginalność bo wtedy można żądać kokosów.

Jeśli jesteś zainteresowany możesz napisać maila i podejrzewam, że oferent prześle Ci dodatkowe zdjęcia. Ja na razie wyslałem zapytanie czy to wciąż aktualne.

Edytowano przez Arek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych rozbieżnościach nie ma nic nietypowego. Każde stare pióro na rynku wtórnym może potencjalnie kosztować od kilku do kilkuset (kilku tysięcy) PLN. Najczęściej nie wynika to bezpośrednio z jego jakości, stanu zachowania czy rzadkości - to są tylko składowe, które w różnym stopniu wpływają na determinację potencjalnych nabywców.

Przykład? Kupiłem niedawno Pilota Maki-e, jeden z tańszych modeli, za około 250zł. Na tym samym portalu aukcyjnym, ten sam model sprzedaje się czasem za ok. 200-300 dolarów. Wersja bez malunków chodzi po 100-150 zł, ale można trafić taniej.

Jak to wycenić? :)

Inny przykład: MB149. W sklepie kosztuje około 2600-2900 zł. Na rynku wtórnym najczęściej widywany w przedziale 500-2000 zł, stan pióra losowy. Jest też legendarny egzemplarz kupiony za 17 zł. A są na tym forum ludzie, którzy by tego pióra nie wzięli nawet z dopłatą. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny przykład: MB149. W sklepie kosztuje około 2600-2900 zł. Na rynku wtórnym najczęściej widywany w przedziale 500-2000 zł, stan pióra losowy. Jest też legendarny egzemplarz kupiony za 17 zł. A są na tym forum ludzie, którzy by tego pióra nie wzięli nawet z dopłatą. ;)

dziwolągi jakieś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...