Skocz do zawartości

Dzień dobry! ;)


Sherlock

Polecane posty

Dzień Dobry,

 

Mam na imię Kamil i jestem z Krakowa. Piórem piszę dosłownie prawie całe życie, odkąd nauczyłem się stawiać pierwsze litery, całe wyrazy pisałem już piórem, najpierw takimi dla dzieci z różnokolorowymi wzorami itp.

 

Następnie przeszedłem do piór dla dorosłych hehe :D Od gimnazjum, przez liceum i studia towarzyszyły mi pióra Parker Vector Standard w kolorze Czarnym i atrament Parker Niebieski (zwykle zmywalny, bo kolor jest dla mnie czytelniejszy).

 

Przez pewien czas miałem też Parker IM, chyba w kolorze Gun Metal, ale niestety gdzieś zgubiłem oraz Parker Jotter Stalowy (złamał się w pół), ale nie pisało mi się nimi tak dobrze jak Vector-ami.

 

Czytałem trochę forum przed rejestracją i wiem, że opinie o Parkerze są raczej negatywne, ale Parker Vector to pióro, którym mi się naprawdę dobrze piszę i choć teraz jedno mam już od kilku lat to nadal jest super. W sumie miałem 5 lub więcej tych piór - wszystkie w kolorze czarnym, ale większość zgubiłem na przestrzeni lat (przy cenie w granicach 40-50 zł bardzo nie ubolewałem i zwykle miałem zawsze zapasowe).

 

Jednak teraz, w związku z tym, iż kończę studia i przeszedłem test "gubienia" (czyt. nie zgubiłem swojego Vectora przez kilka lat - może nauczyłem się odpowiedzialności) postanowiłem kupić pióro nowe/używane, którym równie wygodnie bym mógł pisać, ale byłby o klasę wyżej, w sumie może bardziej mi zależy na jakiś zmianach, bo jak nie spróbuje pisać innymi piórami to nic się nie stanie, ale nie dowiem się jak to jest pisać piórami np. Lamy, MontBlanc, Sheaffer itp.

 

Mam nadzieję, że znajdę czas na udzielaniu się na forum, może kiedyś porobię jakieś ciekawe testy i recenzje, jakie spotkałem na piorawieczneforum.pl i na pewno chętnie będę kupował w dziale Targowisko PWF, by próbować nie tylko nowe pióra, ale także atramenty  ;).

 

Ok, myślę, że jak na pierwszy post wystarczająco się rozpisałem, w każdym razie Witam Wszystkich bardzo serdecznie i mam nadzieję, że zostanę na dłużej, bo przyjemnie się czyta o tych wszystkich piórach i atramentach.

 

P.S. Nie potrafię pisać długopisami :D... Naprawdę strasznie bazgrolę, ale pewnie za bardzo się przyzwyczaiłem do piór.

 

Dziękuję i Pozdrawiam

Sherlock

Edytowano przez Sherlock
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Należę do zagorzałych przeciwników Vectorów, więc tym mocniej będę zachęcał do poszerzenia piórowych horyzontów. Życie jest za krótkie żeby jeździć Matizem :)

 

Czołem, właśnie kupiłem SHEAFFER PRELUDE CZARNA LAKA 373, mam nadzieję, że to dobry krok do przodu i uda się wyprzedzić Matiza  ;)

Edytowano przez Sherlock
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo dobry wybór. 

 

W drugiej liceum wycyganiłem to pióro od koleżanki, która się na piórach nie znała (dostała za niego Parkera Reflexa). I choć był już po ciężkich, szkolnych przejściach, to pisał wyśmienicie. To porządne pióro i będziesz Pan zadowolony ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka, tylko zamiast CZARNA LAKA 373, jest jednak Sheaffer Prelude Gun Metal 9144, bo tamtego nie było, ale nawet bardziej w moim stylu ;) Dużo czytałem na forum i myślałem jeszcze nad Watermanem Expertem, ale wieczysta gwarancja i opinie na forum mnie przekonały :D Bardzo dobrze mi się nim piszę, także bardzo dziękuję wszystkim użytkownikom forum za ułatwienie mi decyzji.

 

@montero -> Szkoda, że ja nie mam takich koleżanek :D Moje zwykle piszą długopisami :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd przestałem chodzić do szkoły, to nie mam takich koleżanek :) Ze wszystkich moich znajomych tylko jeden lubi pióra, zna się na nich i ma kilka fajnych okazów, reszta - nie przywiązuje do pisania żadnej wagi.

 

Co ciekawe,  na polonistyce amatorów piór też było jak na lekarstwo, a właśnie tam spodziewałbym się ich więcej, nieprawdaż?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na PWF Kamilu :)!

 

Miło przeczytać o Twoich doświadczeniach z piórami. Vector, IM? Nie słuchaj większości. Oni nie znają tajemnicy skrywanej przez Parkera  :ph34r:.

 

Szczególnie Vector i Frontier to doskonałe pióra :).

 

Frontier_Vector_PWF.jpg
Źródło: archiwum własne
Bohaterowie na zdjęciu: Frontiery i Vectory

 

PS Wspomnienia związane z piórami i zaczyn do dyskusji, na prośbę autora wątku, przeniosłem do oddzielnego tematu. O tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na PWF Kamilu :)!

 

Miło przeczytać o Twoich doświadczeniach z piórami. Vector, IM? Nie słuchaj większości. Oni nie znają tajemnicy skrywanej przez Parkera  :ph34r:.

 

Szczególnie Vector i Frontier to doskonałe pióra :).

 

 
Źródło: archiwum własne

Bohaterowie na zdjęciu: Frontiery i Vectory

 

PS Wspomnienia związane z piórami i zaczyn do dyskusji, na prośbę autora wątku, przeniosłem do oddzielnego tematu. O tutaj.

 

Super bardzo dziękuję za miłe powitanie oraz założenie tego tematu oraz przeniesienie odpowiednich postów - mam nadzieję, iż stworzymy ciekawy temat, w którym będzie można poczytać bardzo interesujące historie o piórach (Mi osobiście strasznie podobają się takie historie, szczególnie te z dawnych lat) ;) Tak swojego Vectora bardzo lubię i dość długo używałem tylko tych piór, bo pisało mi się nimi świetnie, ale Sheaffer to również miłe zaskoczenie i odmiana od chyba najtańszego pióra Parkera, ale cena o niczym nie świadczy ;) Droższe Parkery w ogóle mi nie pasowały, pewnie dlatego je pogubiłem :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...