Skocz do zawartości

Identyfikacja znalezionego pióra


Polecane posty

I ja też takowe posiadam. A właściwie poprzedni (starszy) model. Moje jest kanciate na końcach i "złocone", ze "złotą" stalówką. Używałem latami, pisało rewelacyjnie, nawet pomimo stosowanie podłych jakościowo atramentów. Aż mi stalówka się złamała. Z racji że mam sentyment do tego pióra, to jakiś czas temu dość intensywnie szukałem wszelkich informacji na jego temat, ew. zamiennika. Oto co znalazłem:

 

Generalnie jest to pióro typu: "firmowy gadżet podarunkowy". Drewno różane, stalówka Irydium Point Germany, rozmiar M (przynajmniej moje takie było). Korpus i skuwka z drewna, sekcja taniutki plastik, standardowe naboje. W zestawie drewniane etui, które może służyć jako podstawka (ma dziurkę w wieczku do włożenia pióra. Są też bogatsze zestawy z długopisem, czasem trafi się z ołówkiem.

 

Kilka firemek z gadżetami sprzedaje w cenach 20-30 zł za zestaw. Hasło w Google: drewniane pióro i szukaj po obrazach.

 

Przy okazji, jakby kto miał stalówkę IGP (jak na fotkach powyżej) "złotą" lub dwukolorową to dajcie znać - szukam na przeszczep. Aktualnie mam zamontowaną plastikową, bo Sheaffer'owa się nie sprawdziła  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...